was successfully added to your cart.

Infografika, piktogram – nowa moda na stronach www

13 września 2017
piktogramy

Infografika i piktogram

Tworząc stronę internetową należy wykazywać się dużą kreatywnością. I oczywiście korzystać z nowinek. Obecnie panuje moda na wykorzystywanie w projektach czegoś takiego jak infografika oraz piktogram.

Infografika jest świetnym sposobem na połączenie treści z obrazem. Pozwala to na przedstawienie w czytelny sposób złożonych danych. Szczególnie takie rozwiązanie będzie przydatne na stronach technicznych, gdzie występuje szereg obliczeń, wykresów i analiz. Uda się je dzięki temu sprzedać w bardzo atrakcyjny sposób.

Równie dobrym sposobem na komunikowanie się z czytelnikami przy pomocy obraz, jest umieszczanie na stronie internetowej piktogramów. Forma ta pozwala na przedstawienie pojęcia za pomocą obrazka. Wystarczy tylko stworzyć dobry projekt graficzny, aby komunikacja wizualna mogła zastąpić słowną. Będzie to na pewno ciekawy sposób na przyciągnięcie nowych odbiorców zainteresowanych grafiką.

Warto podążać za modą?

Co kilka tygodni pojawiają się nowości, które można wykorzystać na stronach internetowych, aby je jeszcze bardziej uatrakcyjnić. Wszystkie te działania mają na celu zwiększenie ruchu, a także zgromadzenie stałej grupy odbiorców. Dzięki temu, że internauta zauważy starania twórcy strony, będzie chętnie na taką witrynę zaglądał.

Dlatego właściciel strony internetowej musi być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, jakie dotyczą jej tworzenia. Nie jest zobowiązany do korzystania z wszystkich trendów. Powinien je jednak bacznie obserwować i wykorzystywać te, które najbardziej odpowiadają tematyce strony czy też mogą przyczynić się do zwiększenia jej popularności.

Na większości stron świetnie sprawdzą się innowacyjne projekty graficzne, do których zaliczane są infografiki oraz piktogramy. Jeżeli zostaną stworzone w profesjonalny sposób będą świetnym sposobem na uzupełnienie i uatrakcyjnienie treści znajdującej się na danej witrynie. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, można będzie nie tylko słowem, ale również obrazem przyciągnąć uwagę internautów. Będzie to na pewno wyróżniający się element na takiej stronie.

Masz do nas pytania lub chcesz dokonać szczegółowej wyceny? Kontakt z nami

Kontakt

Mokona Projekty Graficzne
email: studiopiko@gmail.com