was successfully added to your cart.

Projektowanie bannerów reklamowych

27 marca 2019
projektowanie banerów

Projektowanie bannerów reklamowych – nie wystarczy napis na ładnym tle

Obecnie potrzeba czegoś więcej niż ładny napis na jednolitym tle, aby projekt graficzny zachwycił odbiorcę i zwrócić jego uwagę. W związku z tym, że projektowanie banerów musi być przemyślane. Banery reklamowe muszą konkurować z innymi reklamami, muszą wyróżniać się w internetowej przestrzeni. Sprawdź aktualne trendy w branży reklamowej.

Baner wzywający do działania

Zadaniem banera reklamowego jest zachęcenie Klienta do realnego zaangażowania, czyli po prostu kupienia produktu, który jest reklamowy, czy też skorzystania z konkretnej usługi. Najskuteczniejsze są reklamy, które wyjaśniają użytkownikowi, czego może się spodziewać po kliknięciu na ikonkę banera. Wielu klientów nie decyduje się na zakup produktów, które wyglądają niepewnie lub mają niepewne zastosowanie. Dziś wielu internautów obawia się, że strona, na którą zostaną przekierowani będzie po prostu wirusem, dlatego podstawą jest zapewnienie bezpieczeństwa odbioru reklamy.

Spójność graficzna

Tworzone przez firmę projekty graficzne powinny być spójne z wszystkimi motywami tworzonymi przy pozostałych kampaniach. Dzięki temu, dany projekt jednoznacznie będzie kojarzył się z konkretną marką. Klient nie zostanie wprowadzony w błąd.

Interaktywność

Minęły już czasy, gdy wystarczył zwykły plakat, aby zainteresować Klienta. Dziś projektowanie banerów wchodzi na wyższy level. Trzeba stosować nowe technologie, rozwiązania graficzne z najwyższej półki, aby zwrócić uwagę odbiorców, na to, że w danym miejscu znajduje się reklama. Im bardziej nowoczesna będzie reklama, tym więcej osób będzie chciało ją zobaczyć.

Wytyczne co do treści na banerze

O czym musi pamiętać firma graficzna projektując baner reklamowy? Przede wszystkim o tym, aby znalazła się na nim treść określająca jasny cel oraz konkretne wezwanie do działania. Baner powinien być także dostosowany do otoczenia na stronie, w którym się znajduje. Ponadto, studio graficzne powinno zadbać o spójność wyglądu banera z identyfikacją graficzną marki.

Korzystając z powyższych wytycznych, stworzysz baner reklamowy spełniający wszystkie oczekiwania.

Masz do nas pytania lub chcesz dokonać szczegółowej wyceny? Kontakt z nami

Kontakt

Mokona Projekty Graficzne
email: studiopiko@gmail.com