was successfully added to your cart.

Projekty graficzne na Wielkanoc

17 kwietnia 2019
projekty graficzne

Wielkanoc i projekty graficzne

Wielkanoc to czas, gdy studio graficzne może zaprojektować swoim Klientom tematyczne projekty graficzne. Jakie motywy w tym czasie są najbardziej popularne i najchętniej wybierane?

Wielkanoc

Wielkanoc to wiosenne święto, dlatego w takim właśnie klimacie musi być w tym czasie utrzymany projekt graficzny. Warto stosować zarówno utarte schematy, jak i wykorzystywać nowe konwencje, które mogą za jakiś czas stać się obowiązującymi. Propozycji jest naprawdę bardzo dużo, a dominującymi kolorami są:
biel,
żółty,
zielony.

Stonowana kolorystyka sprawia, że katalog reklamowy wygląda elegancko, a jednocześnie świetnie wpisuje się w obowiązujące święto. Tym samym bardzo dobrze kojarzy się Klientom, którzy na pewno będą chcieli zapoznać się z ofertą marki.

Motywy kwiatowe

Popularne w okresie wielkanocnym są wszelkie motywy kwiatowe. W końcu jest to wiosenny czas. Wszyscy mają już dość zimy, śniegu oraz mrozów. Chcą patrzeć na projekt ulotki, który tryska radością, a właśnie kwiaty pozwalają taki efekt uzyskać. Dobrym pomysłem jest zastosowanie w projekcie tulipanów, hibiskusów, bukszpanu, a także gałązek bazi. Będzie to idealne nawiązanie do wielkanocnego okresu, a jednocześnie pozwoli na wprowadzenie do projektu lekkości i powiewu świeżości.

Pisanki

Jeżeli firma graficzna chce wpasować projekt w okres wielkanocny, musi zastanowić się nad użyciem w nim pisanek, czyli kolorowych wydmuszek. Mogą one występować w różnych kontekstach, ważne, aby były spójne z filozofią firmy. Najlepiej ubarwią one foldery reklamowe, których celem jest zachęcenie Klientów do zakupów. Widząc na ulotkach pisanki, konsument od razu będzie miał pozytywne skojarzenia ze świętami, a tym samym będzie bardziej skory do zakupów.

Motywy zwierzęce

Kurczaczki, zające, baranki to zwierzęta, która ściśle są powiązane z Wielkanocą, dlatego z powodzeniem można je wykorzystać, jeżeli w tym właśnie czasie odbywa się projektowanie banerów. W łatwy sposób można będzie nawiązać do wielkanocnego czasu, a tym samym uda się zwrócić uwagę Klientów.

Masz do nas pytania lub chcesz dokonać szczegółowej wyceny? Kontakt z nami

Kontakt

Mokona Projekty Graficzne
email: studiopiko@gmail.com