was successfully added to your cart.

Twoje wymarzone wesele – idealne zaproszenie

3 lipca 2017

Wesele, ten jeden dzień w Twoim życiu, w którym chcesz, aby wszystko było idealne. W internecie znajdziesz ciekawe projekty graficzne zaproszeń, jednak tylko Twoje indywidualne zaproszenie spowoduje efekt WOW wśród Twoich gości.

Jak zaprojektować idealne zaproszenie ?

Zacznijmy od tego, co rozumiemy jako idealne zaproszenie. Dla jednego będzie to prosta kartka A4 ze zdjęciami przyszłej pary młodej. Dla drugiego natomiast przestrzenny składany wielowarstwowy drewniany zarys kościoła, w którym będzie ślub. Po otwarciu drzwi miniaturowego kościoła znajdziemy treść zaproszenia. Inni zapragną ładny, rysowany odręcznie projekt ulotki sklepu z czasów PRL w starym stylu, będący tak naprawdę zaproszeniem na wesele.

Czy taki projekt graficzny musi być drogi ?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy po projekcie, i czy jesteśmy w stanie pójść na kompromis. Pierwsza wyżej opisana opcja ze zdjęciami pary młodej to dosyć standardowe rozwiązanie, zależnie od pozostałych elementów zaproszenia, możemy niewielkim kosztem uzyskać ciekawy efekt. Wykorzystując profesjonalne, licencjonowane elementy graficzne z serwisów stokowych oraz wprawę dobrego grafika możemy stosunkowo niewielkim kosztem stworzyć niezwykły unikatowy profesjonalny projekt. Drugim ważnym elementem jest analiza kosztu wykonania, o ile nadruk na standardowy wymiar papieru A5, A6, A4, DL będzie stosunkowo tani. O tyle indywidualny wymiar lub kształt projektu graficznego (przykładowo wycinane na tekturze zaproszenie w kształcie kościoła) znacznie zwiększą cenę realizacji jednego zaproszenia.

Jak uniknąć wysokiego kosztu i uzyskać efekt wow?

Kompromis i jeszcze raz kompromis. Niestety, zaproszenie na wesele nie będzie tak proste, jak zwykły projekt ulotki. Firma, która zleca taki projekt, ma nakreślony już jego zarys i jest w stanie dopasować się zarówno do umiejętności grafika, jak i dostępnych materiałów. Z wymarzonym zaproszeniem na wesele temat może nie być taki prosty. W końcu przez Lata (nie analizując przy tym ceny) wymyślaliśmy idealny projekt graficzny naszego zaproszenia. Dlatego najpierw najlepiej zobaczyć co jest dostępnego na rynku z gotowych rozwiązań. Nie mówimy tutaj o ich zakupie! Ma to być jedynie inspiracją pokazująca często mniej czasochłonne projektowo i tańsze finansowo rozwiązania, które możemy wykorzystać w naszym projekcie. Przed zleceniem projektu dajmy też grafikowi czy drukarni, w której zlecamy projekt możliwość zapoznania się z tematem i sprawdzenia dostępnych materiałów i rozwiązań. Po takiej analizie i wymianie zdań uda nam się stworzyć idealny projekt zaproszenia.

Jakie jest więc idealne zaproszenie ?

Dla każdego będzie ono zupełnie inne. Jeżeli budżet nie jest dla nas żadną przeszkodzą. To przy obecnej technologii, nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń poza naszą wyobraźnią.
Jeżeli natomiast chcemy uzyskać dobry, unikalny efekt projektu robionego tylko dla nas. Musimy zgodzić się na większy lub mniejszy kompromis. Nie oznacza to, jednak że nie możemy uzyskać efektu “WOW” !

Masz do nas pytania lub chcesz dokonać szczegółowej wyceny? Kontakt z nami

Kontakt

Mokona Projekty Graficzne
email: studiopiko@gmail.com