Projekt katalogu z czarno-białymi zdjęciami – tak czy nie?

Projekt katalogu z czarno-białymi zdjęciami – tak czy nie?

Czarno-białe zdjęcia mają swój niepowtarzalny klimat. Dlatego nie ma co się dziwić, że profesjonalny projekt katalogu właśnie je uwzględnia jako główny element dekoracyjny, pomimo tego, że jest obecnie dostęp do dużej ilości barw i technik.

Nie ma nic złego w korzystaniu z tradycyjnych rozwiązań graficznych, które opierają się na wykorzystywaniu czarno-białych zdjęć w projektach graficznych. To dobre nawiązanie do tradycji, które sprawia, że katalog wygląda elegancko, klasycznie i profesjonalnie. Wielu firmom na osiągnięciu właśnie takiego efektu zależy. W końcu poprzez katalog chcą zaprezentować swoim klientom pełną ofertę i zachęcić ich do kupienia produktów lub skorzystania z oferowanych usług. W im lepszej formie katalog zostanie wykonany, tym więcej zysku firma będzie mogła osiągnąć. A to jest podstawowy cel każdej firmy, która chce się rozwijać i trwać na rynku jak najdłużej.

Czarna-biała infografika

Pamiętajmy, że praktycznie każda grafika może być czarno-biała. Zarówno zdjęcia, jak i wykres. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Istotne jest jednak, aby wykorzystany został wysokiej jakości tusz, który będzie w stanie wyodrębnić wszystkie niuanse na zdjęciu oraz wykresie. Jest to podstawą, aby takie grafiki mogły zostać wykorzystane w projekcie katalogu. W innym przypadku, obraz będzie zamazany i osiągnie się efekt odwrotny do zamierzonego. Warto więc postarać się, aby projekty graficzne były wykonywane najlepszymi technikami i przy użyciu najlepszych tuszy. Wtedy uda się osiągnąć najlepsze efekty z możliwych, co dla każdego będzie bardzo dobrą wiadomością.

Czemu czerń zamiast koloru?

Mogłoby się wydawać, że kolor zawsze jest atrakcyjny i zwraca uwagę. Nic bardziej mylnego. Jeżeli projekt graficzny będzie wykonany profesjonalnie i przy wykorzystaniu profesjonalnych technik, zastosowanie biało-czarnej grafiki będzie miało pozytywny wpływ na odbiór całego katalogu. Przełoży się to na spore zyski dla firmy, która zdecydowała się na jego wykonanie. Warto więc czasem postawić na czerń, zamiast na kolor

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *