Infografika – gdzie możemy ją spotkać

Infografika – gdzie możemy ją spotkać

Infografika – forma graficzna spotykana na co dzień

Dlaczego infografika jest tak popularna i chętnie wykorzystywana podczas tworzenia różnego rodzaju przekazów? Pozwala w prosty sposób zaprezentować trudną, skomplikowaną informację. Ponadto, wiadomość bardzo szybko zapada w pamięć odbiorcy. Dlatego właśnie jest chętnie wykorzystywana zarówno w codziennym życiu, jak i w dziedzinach naukowych.

Czym jest infografika?

Infografiką może być znak, wykres, mapa, jak i diagram. Celem jest przekazanie za pomocą obrazu i niewielkiej ilości słów danej zawartości tekstualnej. Ten rodzaj przekazywania informacji znany jest od prehistorycznych czasów, kiedy to właśnie za pomocą obrazu ludność komunikowała się ze sobą. Najpierw były to malowidła w jaskiniach, a następnie zaczęto tworzyć pierwsze mapy. Jedna z nich została odnaleziona 7500 lat temu przed Chrystusem w Çatalhöyük.

Chcesz zaciekawić przyszłego pracodawcę? Wykorzystaj infografikę do stworzenia CV

Okazuje się, że projekt graficzny może przydać się do stworzenia ciekawego CV. W wizualny sposób można będzie zaprezentować doświadczenie zawodowe, ukończone szkoły oraz kursy, a także posiadane umiejętności. Infografika pomoże w skuteczny sposób przekazać dużą ilość informacji, ale w niezwykle przejrzysty i ciekawy sposób. Pracodawca będzie mógł wyłapać najważniejsze fakty o nas, co pomoże mu szybko podjąć decyzję, czy jesteśmy idealnym kandydatem na dane stanowisko.

Wykorzystanie infografiki w reklamie

Ulotki, choć powoli odchodzą do lamusa, nadal w niektórych branżach są wykorzystywane jako podstawowa forma reklamy. Aby projekt ulotki był przejrzysty, spójny i ciekawy, warto wykorzystać infografikę. Pozwoli to na ciekawe przekazanie informacji potencjalnemu klientowi. Najczęściej wykorzystywana jest po to, aby przedstawić podstawowe zalety mające za zadanie przekonać klienta do zakupu. Reklama w formie infografiki wygląda bardzo nowocześnie i pomaga budować innowacyjny wizerunek marki.

Infografika pomocą przy stworzeniu instrukcji obsługi

Mało komu chce się czytać instrukcję obsługi. Łatwej jest zapoznać się z tym czym jest infografika, dzięki której na obrazkach widać, co dokładnie mamy zrobić, aby złożyć krzesło czy uruchomić sprzęt. Wystarczy, że studio graficzne w umiejętny sposób stworzy obrazy z krótkimi napisami, a klient nie będzie miał problemów ze zrozumieniem instrukcji.

W tych miejscach także zobaczysz infografikę:

  • na tablicach informacyjnych,
  • na szlakach turystycznych,
  • na stronach www.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *